niedziela, 26 listopada
Shadow

Rozwój segmentu modowego Grupy Kapitałowej Immobile – dołącza marka Laurella

To jedna z najgłośniejszych konsolidacji na rynku odzieżowym ostatnich lat – notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych Grupa Kapitałowa IMMOBILE przejmuje popularną poznańską Laurellę. – Mamy dobrą chemię, zwiększymy skalę działania – komentuje Laura Reiss Vogel.

Laurella to marka, podążająca w swoich kolekcjach za najnowszymi trendami, łącząc szeroką paletę barw z oryginalnymi i najświeższymi modowymi propozycjami. W swoich projektach stawiają na wysokiej jakości materiały, której oczekuje wyjątkowa społeczność klientek skupiona wokół marki.

Od roku szukaliśmy partnera, z którym moglibyśmy rozwijać markę Laurella – mówi Marcin Vogel, prezes zarządu Laurelli. – Rozmawialiśmy z funduszami i liczącymi się na rynku firmami branżowymi. Największą chemię poczuliśmy w rozmowach z Grupą Kapitałową IMMOBILE. Połączyła nas wspólna wizja dalszego rozwoju. Jesteśmy przekonani, że to dobra decyzja, która pozwoli nam zdecydowanie rosnąć.

Grupa Kapitałowa Immobile zarządza obecnie czterema rozpoznawalnymi markami: Quiosque (odzież), Błonie (zegarki), MaraSimSim (biżuteria) oraz Akardo (obuwie). Marka odzieżowa Quiosque posiada ugruntowaną pozycję na rynku i rozbudowaną sieć sklepów stacjonarnych w całej Polsce, a ostatnie przejęcia w segmencie modowym wspomagają markę odzieżową. – W taką strategię rozwoju idealnie wpisuje się konsolidacja z Laurellą – mówi Sławomir Winiecki.

Sławomir Winiecki, wiceprezes Grupy Kapitałowej IMMOBILE, nie ma wątpliwości, że połączone siły GKI oraz marki Laurella będą owocne. – Konsolidacja daje duże możliwości, co jest istotne w ciężkich dla branży czasach, kiedy kontrola kosztów jest istotnym wyzwaniem. Dzięki konsolidacji uruchomimy nowe kanały sprzedaży, zyskamy na wspólnych projektach marketingowych. Synergia pozwoli oszczędzić na powierzchni magazynowej, skorzystać przez naszych partnerów z innych możliwości, również kapitałowych, jakie daje silna Grupa Kapitałowa.

Laura Reiss Vogel, twarz marki Laurella i członkini zarządu spółki, ujawnia, co ją przekonało do konsolidacji: – Mieliśmy dużo czasu, żeby się poznać, rozmowy trwały sześć miesięcy. Wizja rozwoju naszej marki jest spójna z koncepcją GKI. Będziemy mieli możliwość otwierania nowych lokalizacji naszych sklepów stacjonarnych.

Brand może pochwalić się gronem wiernych klientek i zaangażowanych fanek w mediach społecznościowych, które chętnie powiększają swoje garderoby o oferowane przez markę ubrania i akcesoria. Projekty zachwycają mnogością wzorów i dodatkowych zdobień, np. falban, bufek czy marszczeń.

Marcin Vogel dodaje: – DNA marki Laurella, czyli produkt, pozostanie bez zmian. Dołączenie do GKI pozwoli nam sprofesjonalizować wiele aspektów działania firmy, które tego wymagały i były niezbędne, by zwiększyć skalę działania.

Grupa Kapitałowa IMMOBILE to konglomerat spółek, notowany na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych od 2007 roku. Oprócz branży odzieżowej, Grupa działa obecnie w takich segmentach rynku jak przemysł, budownictwo przemysłowe, automatyka i elektroenergetyka, developing oraz hotelarstwo. Działalność w takiej strukturze, jest dla niej sposobem na stabilny rozwój w trudnym otoczeniu gospodarczym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jedenaście − dwa =