piątek, 1 grudnia
Shadow

Jak naprawić kabinę prysznicową Koło?

Plastikowe kabiny szybko zawładnęły sercami użytkowników i wpisały się w nowoczesne aranżacje łazienek. Z biegiem czasu jednak każdy produkt się zużywa. Podobnie jest w przypadku kabin i brodzików. Czasem jedna uszczelka potrafi sprawić, że użytkowanie kabiny przestaje być komfortowe. Posiadając części zamienne do kabin prysznicowych, możemy jednak usunąć niewielkie usterki swoimi siłami. Jak naprawić kabinę prysznicową Koło? Zapraszamy do lektury!

Jak naprawić rolki w kabinie prysznicowej?

Rolki do kabiny prysznicowej są ukryte pod nakładkami na dole drzwi prysznicowych. I chodź elementy te nie są widoczne, mogą również ulec uszkodzeniu, niezależnie od modelu kabiny i jej producenta. Źródłem problemów w tym zakresie jest w głównej mierze woda, która prowadzi do korozji i zatykania rolek. Jeśli musisz włożyć nieco wysiłku, by otworzyć drzwi do kabiny prysznicowej lub gdy czynności tej towarzyszą nietypowe dźwięki, konieczne będzie wyczyszczenie lub też wymiana rolek.

W niektórych sytuacjach rolki są jednak tak zanieczyszczone, że ich czyszczenie przestaje mieć sens. Wówczas warto sprawdzić oferty sklepów w kategorii części zamienne, by wybrać najlepiej pasujące akcesorium. Jeśli chodzi o Koło kabiny prysznicowe części zamienne, wybór na rynku jest stosunkowo duży, dlatego też warto sięgać po produkty danej marki, nie zastępując rolek do drzwi tanimi zamiennikami o kiepskiej jakości.

części do kabin prysznicowych

Samodzielne przywracanie palet

Sygnałem alarmowym, wskazującym na konieczność naprawy tej części kabiny będzie:

  • odkształcenie dna,
  • woda wypływająca spod podstawy kabiny,
  • pęknięcia, które można zobaczyć gołym okiem.

Tutaj bardzo często konieczne będzie usuwanie starej warstwy akrylowej i dokładne wyczyszczenie powierzchni. Następnym krokiem z kolei wykonanie łaty – na zewnątrz z włókna szklanego, w środku z akrylowym wypełnieniem.

Czasem jednak lepszym wyborem będzie zakup nowego brodzika. Jeśli chodzi o markę Koło części zamienne https://www.lazienkiabc.pl/Kolo-p51/Czesci-zamienne-do-kabin-c316 są szeroko dostępne i dotyczą niemalże każdego elementu armatury łazienkowej. Lista produktów z tej kategorii jest długa, a wysokiej jakości części dają gwarancję wieloletniego używania.

Kiedy skorzystać z pomocy fachowca?

Choć na współczesnym rynku wybór części jest ogromny, a części zamienne do kabin Koło można kupować niemalże w każdym dobrym sklepie z tego rodzaju asortymentem, samodzielna naprawa kabiny nie zawsze będzie dobrym pomysłem. Jak wiadomo, nie każdy posiada odpowiednią wiedzę i umiejętności, by sprostać takiemu wyzwaniu. Nie zaleca się również samodzielnej naprawy elektroniki, pomimo tego, że cena usług fachowca będzie w tym zakresie z pewnością spora. Zupełnie inaczej wygląda sytuacja w przypadku napraw gwarancyjnych, które są wykonywane za darmo. W takiej sytuacji nie należy dokonywać w produkcie żadnych zmian, by gwarancja nie została anulowana. Możesz również skorzystać z pomocy fachowca, by zdemontować kabinę lub wymienić paletę. Takie wsparcie pozwala zaoszczędzić sporo czasu, dając jednocześnie szansę na szybką naprawę ewentualnej usterki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

11 + 17 =