czwartek, 16 maja
Shadow

Piękny i zdrowy uśmiech o smaku porzeczki

Podobno pierwsze pasty do zębów wytwarzano i stosowano już w starożytnym Egipcie. Patrząc na składniki tych mikstur, miały prawdopodobnie głównie działanie odświeżające. Przez stulecia skład oraz konsystencja past zmieniała się, aż w XVIII-wiecznej Anglii przybrała formę bardzo zbliżoną do dzisiejszej. I choć pasta do zębów nie jest nowym wynalazkiem, w branży dental wciąż dyskutuje się o składnikach i właściwościach dostępnych receptur. Marka SEYSSO wprowadza do swojej oferty nową pastę porzeczkową. Co, poza niezwykłym smakiem, wyróżnia produkt?

Przecież to tylko pasta do zębów – czy rzeczywiście „tylko pasta”? To podstawowy element codziennej higieny jamy ustnej, bez którego pielęgnacja zębów i dziąseł nie jest ani kompletna, ani skuteczna. Pasta do zębów sprawia, że ruchy szczoteczki są płynne i nie rysują szkliwa, pomaga usunąć płytkę nazębną, chroni przed bakteriami i powstawaniem kamienia, niweluje stany zapalne, a także odświeża. Nowość w ofercie SEYSSO to połączenie aktywnych składników i niezwykłego odświeżenia o smaku czarnej porzeczki i mentolu. Brzmi apetycznie, ale przede wszystkim skutecznie chroni zęby i dziąsła! Krzysztof Gałka, ekspert ds. higieny jamy ustnej wyjaśnia, za sprawą których składników możemy cieszyć się zdrowym uśmiechem: Specjalnie stworzony kompleks składników zawierający m.in. xylitol oraz sacharynę pozwala skutecznie eliminować drobnoustroje oraz powstrzymywać ich namnażanie w jamie ustnej.

Wybierając pasty do zębów dobrze jest zwrócić uwagę na ich składy. W porzeczkowej paście SEYSSO znajdziemy m.in. nanohydroksyapatyt, nazywany inaczej płynnym szkliwem, który jest odpowiedzialny m.in. za odbudowę szkliwa, jednocześnie zwiększając jego naturalną ochronę,  a także uwodnioną krzemionkę, która niweluje przebarwienia i przywraca zębom naturalny blask. Innym składnikiem, który warto, aby znalazł się w pastach, jest ku zaskoczeniu ksylitol. Podnosi pH w jamie ustej, nie stanowiąc jednocześnie pożywki dla bakterii wywołujących próchnicę, hamując tym samym ich rozwój.

Konsystencja pasty i niski stopień spieniania pozwalają w pełni wykorzystać potencjał pielęgnacji sonicznej. Dla skutecznej ochrony jamy ustnej i uzyskania najlepszych efektów SEYSSO zaleca stosować pastę dwa razy dziennie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwa + 4 =