środa, 29 listopada
Shadow

Co zrobić, jeśli nie jestem zadowolony z oferty skupu samochodów?

Sprzedaż samochodu poprzez portale internetowe nie jest przyjemnym zadaniem. Proces ten obejmuje m.in. takie działania, jak przygotowanie auta do prezentacji lub spotkania z zainteresowanymi osobami. Demotywujące potrafią być również bezowocne rozmowy a także oględziny samochodu. Nic niezwykłego, że jeszcze więcej osób decyduje się skorzystać z oferty skupów aut. W jaki sposób można sprzedać auto w skupie? Jak wyszukać najlepszy auto skup Bydgoszcz? Zachęcamy do lektury naszego poradnika!

Zalety sprzedaży samochodu do skupu zamiast ogłoszeń sprzedaży

Wszyscy ci, którzy zamierzają spieniężyć swoje auto do skupu, powinni rozważyć korzyści, płynące z takiej współpracy. Jest ich bowiem rzeczywiście mnóstwo. Skupy aut to przede wszystkim najskuteczniejsze rozwiązanie dla posiadaczy aut powypadkowych oraz uszkodzonych. Znalezienie nabywcy na takie pojazdy nie jest bowiem proste. Większość auto skupów w swojej ofercie ma usługi lawety. Ułatwia ona transport niesprawnych pojazdów i zapewnia bezpieczne przewiezienie ich do auto skupu. Skupy likwidują także potrzebę samodzielnego szukania nabywcy. Aktualnie niezwykle trudno wyróżnić się ze swoją ofertą, korzystając z powszechnie skup-samochodow.bydgoszcz.pl wykorzystywanych portali internetowych. Skupy pojazdów oferują darmową wycenę i kompetentne wsparcie zespołu, a sprzedaż auta trwa tu zaledwie kilkadziesiąt minut. Decydując się na taką formę sprzedaży, można liczyć również na sporo różnych zalet. Będzie to m.in. możliwość wypłaty gotówki do ręki, tuż po podpisaniu stosownych dokumentów. Poprawia to bezpieczeństwo transakcji i powoduje, że posiadacz auta nie musi czekać, aż pieniądze trafią na jego konto. Z tych właśnie względów coraz więcej osób decyduje się nawiązać współpracę ze skupem aut, rezygnując tym samym z indywidualnego wyszukiwania kupca.

Skup aut z zagranicą: jaka dokumentacja jest potrzebna?

Auto skupy skupują samochody z przeróżnych kategorii. Tu sprzedać można z powodzeniem zarówno wysłużony samochód, jak także nowsze auto w idealnym stanie. Decydując się na sprzedaż swojego pojazdu do skup samochodów Bydgoszcz, warto wiedzieć jednak, jakie dokumenty będą potrzebne. Będzie to na pewno dowód rejestracyjny wystawionego na sprzedaż auta. Bez dowodu rejestracyjnego, sprzedaż auta nie będzie legalna. W skupie pojazdów należy również przedstawić kartę pojazdu, jeśli dokument taki był wydany. Ważne ubezpieczenie OC to z kolei ostatni, choć niemniej istotny punkt na liście dokumentów, wymaganych przez auto skup. Wiele osób zastanawia się jednak, czy do skupu można sprzedać auto bez bieżącego OC. Okazuje się, że skupy prowadzą takie transakcje. Warto wiedzieć natomiast, że na okazicielu nadal będzie spoczywać odpowiedzialność pieniężna za brak ubezpieczenia, jakie zostanie zgłoszone podczas wyrejestrowania samochodu. Podczas odsprzedaży auta do skupu, obowiązkowe są też dokumenty jego obecnego posiadacza. Dowód osobisty będzie najważniejszym z nich. Nieco bardziej kłopotliwa jest sprzedaż samochodu, nabywanego na współwłasność. W takiej sytuacji niezbędna będzie obecność wszystkich współwłaścicieli samochodu, figurujących w rachunkach. Obecność współwłaścicieli znosi natomiast ich notarialna zgoda na sprzedaż pojazdu do auto skupu.

W jaki sposób znaleźć najlepszą ofertę przy sprzedaży auta do skupu?

Jakie ceny proponują auto skupy swoim kontrahentom? To jedno z powszechnie stawianych pytań. W skupach nie istnieje jednak określony cennik. Podstawą ofert są dokonywane tu wyceny. Wycena, znajdująca się w ofercie od auto skup Bydgoszcz, jest także darmowa, jak również niezobowiązująca. W jej trakcie tworzona jest fachowa wycena stanu technicznego samochodu. Fachowiec ocenia również liczbę przejechanych przez samochód kilometrów, jego markę, model, rocznik, a także wygląd tapicerki oraz wygląd lakierniczy. Ostateczna oferta uwarunkowana jest więc wieloma elementami. Co istotne, skup nie zapłaci całej wartości naszego auta na wtórnym rynku samochodowym. W praktyce można tu zarobić 80% ceny samochodu, gdy jego stan techniczny nie pozostawia dużo do życzenia. Za samochody w gorszym stanie auto skup oferuje ok. 60% ich ceny. Dzięki temu nie trzeba jednak szukać nabywcy na własną rękę, co znacznie rekompensuje trochę niższą wartość. Jak wiadomo, stary samochód trudno sprzedać, a sam proces jest pracochłonny i nie zawsze daje pożądane rezultaty. Skupy samochodów oferują natomiast szybkie transakcje i szybką wypłatę gotówki do ręki byłego już posiadacza pojazdu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzy × 1 =